طراحی سایت  
   
 
 

طراحی سایت شیراز

 

اگر شما قصد طراحی یک وب سایت را در شیراز داشته باشید احتمال آن وجود دارد که به شرکتهای مختلف طراحی سایت در شیراز سرزده و درباره انواع طراحی سایت اطلاعاتی کسب کرده باشید. در مورد تکنیک های طراحی قالب وب سایت ، طراحی قالب سایت ثابت ، طراحی سایت مایع یا شناور و یا طراحی سایت رسپانسیو عناوینی هستند که احتمالا با رجوع به شرکتهای طراحی سایت شیراز شنیده باشید.

 

سوالی که ممکن است در ذهن شما دوستان عزیز شکل گیرد آن است که کدام نوع طراحی سایت برای کسب و کار شما مناسب است. همکاران ما در طراحی سایت شیراز از توانایی های بسیار بالایی برخوردارند که می توانند به شما کمک کنند طراحی سایتی حرفه ای و متناسب با نیاز خود داشته باشید.

برای تصمیم گیری برای اینکه به کدام شرکت طراحی سایت شیراز مراجعه کنید ، پیشنهاد می کنیم ابتدا مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

 

  • طراحی سایت ثابت

 

در این نوع طراحی سایت ، برنامه نویس قالب سایت را با اندازه مشخصی طرحی میکند. مثلا عرض سایت را 1200 پیکسل ثابت در نظر میگیرد. در این نوع طراحی اگر اندازه مرورگر یا دستگاهی که با ان سایت را مشاهده می کنید کوچک باشد ، سایت به خوبی دیده نمی شود و باید کاربر سایت را بزرگ نماید که باعث اسکرول خوردن سایت می شود . حتی ممکن است اگر طراحی این نوع سایت به خوبی انجام نشود ، سایت در بسیاری از دستگاه ها به هم بریزد و ناخوانا باشد .

 

  • طراحی مایع یا شناور

 

در این نوع طراحی برنامه نویس اندازه اجزا را با درصد تعیین میکند. مثلا اندازه اسلاید شو را 80% در نظر میگیرد. بنابراین با تغییر اندازه مرورگر، محتوای سایت و اجزا به هم نمیریزد و تنها به همان نسبت اجزا کوچکتر یا بزرگتر می شود. در این نوع طراحی معمولا سایت به هم ریختگی ندارد ، ولی در برخی موارد مجددا نیاز به بزرگنمایی دارد که باعث خستگی کاربر می شود.

 

  • طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو

 

هدف این رویکرد، مشاهده راحت تر وب سایت در دستگاه های مختلف و با اندازه های مختلف است. با این روش کاربران هنگام مشاهده یک وب سایت با دستگاه های مختلف از قبیل تبلت و یا تلفن همراه هوشمند، نیازی به حرکت عرضی ندارند و به این دلیل خوانایی سایت بسیار بالا میرود. این گونه سایتها به گونه ی طراحی شده اند که نمایش محتوای سایت را با توجه به اندازه مرورگر تغییر می دهد. حتی می توان برخی از اجزای سایت را در یک حالت نشان نداد.

 

علاوه بر آن می توانید تصاویر و فیلمها را نیز با کیفیت متفاوت به نسبت سرعت اینترنتی که دستگاه شما به ان متصل است ، مشاهده نمایید. مثلا اگر سرعت اینترنت شما پایین است رزولوشن تصاویری که مشاهده می کنید پایین تر است.

 

 

با توجه به مطالب گفته شده چه نوع طراحی برای شرکت شما مناسب تر است؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا شرکت شما باید بررسی هایی درباره مشتریان بازار هدف انجام دهد. اینکه آنها برای مشاهده وب سایت بیشتر از چه دستگاهی استفاده میکنند. در حال حاضر این واقعیت وجود دارد که استفاده از تلفن های همراه هوشمند بسیار فراگیر شده است . بنابراین برای طراحی سایت شیراز مراجعه به جایی که توانایی طراحی سایت رسپانسیو را داشته باشند بسیار منطقی به نظر میرسد.

کارشناسان گروه طراحی سایت شیراز ( ساین) آماده اند تا وب سایتهایی زیبا ، حرفه ای ، و ریسپانسیو را متناسب با کسب و کار شما طراحی کنند و به شما کمک کنند تا در زمینه تجارت الکترونیک خود به موفقیت برسید.

 

 

12 اردیبهشت 1396

نویسنده: س.پ