ورود ثبت نام رایگان  
 
   
 
طراحی سایت  
   
 
 

طراحی وب سایت چیست؟

به طور خلاصه، طراحی وب سایت به معنای برنامه ریزی، ایجاد و به روز رسانی وب سایت است . طراحی وب سایت همچنین شامل معماری اطلاعات، ساختار وب سایت، رابط کاربری، ناوبری و لینک های وب سایت ، طرح بندی وب سایت  ، رنگ ها، تضاد ها، فونت ها و تصاویر (عکاسی) و همچنین طراحی آیکون و ... است .

در طراحی سایت حرفه ای همه ی این عناصر با یکدیگر ترکیب می شوند . کلمه طراحی ، در اغلب اوقات به عنوان یک جنبه بصری درک شده است . در واقع، طراحی سایت شامل ساختارهای بیشتری مانند قابل استفاده بودن ، طراحی قالب ، در نظر گرفتن عادت کاربران ، قواعد ناوبری و لینک دهی و سایر مواردی است که استفاده از وب سایت را آسان می کند و کمک می کنند تا اطلاعات سریعتر یافت شوند .

گاهی اوقات از نظر فنی ، طراحی سایت پیچیده تر از مفهومی است که ما از طراحی می شناسیم . مطمئنا طراحی سایت مدرن شامل اسکریپت ها و دستورالعمل هایی است که سمت سرور اجرا می شوند مانند دستورالعمل هایی به زبان asp و php ، و طرف بصری وب سایت با html و css و ... انجام می شود . همچنین کاربران مواردی را با جاوا اسکریپت یا Ajax تجربه می کنند .

هنگامی که ما با افرادی که دانش فنی کمی از طراحی سایت دارند صحبت می کنیم ، معمولا بیشتر در مورد قابلیت هایی از سایت که قابل مشاهده است ، یا بخش های مدیریت محتوای سایت و موارد ظاهری سایت صحبت می کنیم که افراد می توانند آینده توسط آنها وب سایت را به روز رسانی کنند و ببینند .

همه این عناصر با اصول استاندارد طراحی به منظور ایجاد یک نتیجه فوق العاده  استفاده و ترکیب می شوند ، تا یک طراحی سایت حرفه ای مطابق با اهداف تعیین شده انجام گردد .

در طراحی سایت دقیقا از چه چیزهایی استفاده می شود ؟

هنگامی که شما تصمیم می گیرید یک طراح سایت خوب پیدا کنید ، باید بدانید که طراح سایت برای پیاده سازی خوب وب سایت شما باید چه مهارت هایی داشته باشد . بهشی از این مهارت ها عبارتند از :

HTML

CSS

جاوا اسکریپت و آژاکس

یکی از زبان های برنامه نویسی سمت سرور مانند ASP یا PHP یا کلدفیوژن یا ...

XML

معماری اطلاعات و طراحی پایگاه داده

اصول سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

دانش مدیریت سرور

استراتژی های طراحی و بازاریابی اینترنتی

قابلیت طراحی و دانش گرافیک و اصول رنگ شناسی وب

دانش مدیریت حجم صفحات وب ، و در نظر گرفتن اصول طراحی سایت برای بارگذاری صفحات با سرعا بالا

مدیریت محتوای سایت قوی

و خیلی موارد ریز دیگر

بسیاری از طراحان سایت حرفه ای ، سعی نمی کنند همه ی این موارد را بصورت یکجا پوشش دهند ، بلکه سعی می کنند در یکی دو مورد از موارد فوق بصورت تخصصی و قوی کار کنند و از بقیه موارد اطلاعات کلی داشته باشند . سپس در یک تیم طراحی سایت قرار می گیرند و بصورت مکمل از توانایی افراد مختلف استفاده می شود تا یک طراحی سایت قوی بوجود بیاید .

تعریفی دیگر از طراحی سایت

طراحی سایت ، فرآیندی است که در ابتدا یک ایده شکل می گیرد ، سپس برای اجرای آن ایده فرآیندی جهت ایجاد یک وب سایت شکل می گیرد که هدف از وب سایت ارائه مطالب در صفحات وب الکترونیکی است ، بطوریکه کاربران بتوانند توسط یک مرورگر به آنها دسترسی داشته باشند .

عناصر طراحی سایت:

چیدمان : در چیدمان هدف اصلی این است که با یک نگاه در سریعترین زمان ممکن ، اطلاعات مورد نیاز را بتوانیم پیدا کنیم. در طراحی سایت باید تعادل ، ثبات و یکپارچگی در طراحی مورد نظر قرار بگیرد .

رنگ: انتخاب رنگ بستگی به هدف و مشتریان می تواند ساده ، سفید ، سیاه یا بافت باشد .  

گرافیک: گرافیک می تواند شامل آرم، عکس ها، کلیپ آرت و یا آیکون هایی باشد که همه برای ارتقا وب سایت استفاده می شوند .  

فونت: استفاده از فونت های مختلف امری مرسوم در طراحی سایت است . اما دقت داشته باشید که فقط یک سری از فونت های استاندارد بطور عمومی و گسترده قابل استفاده در طراحی سایت هستند.

محتوا: محتوا و طراحی می تواند با هم کار کنند . متن نوشته شده باید مناسب باشد و به بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو برای ارتقا وب سایت طراحی شده کمک کنند. محتوای سایت می تواند شامل متن ، عکس ، فیلم و یا ... باشد که تاثیر بسیار زیادی بر جذاب دیده شدن طراحی سایت انجام شده و یا برعکس بد دیده شدن طراحی سایت انجام شده خواهد داشت.

ایجاد طراحی وب سایت کاربر پسند

علاوه بر عناصر اساسی طراحی وب سایت که باعث ایجاد یک وب سایت زیبا و خوب می شود ، اما طراحی سایت باید همیشه بازدید کننده نهایی را در نظر بگیرند. عواملی که در کاربر پسند بودن وب سایت مهم هستند را می توان بدین صورت نام برد :

ناوبری: معماری سایت، منو ها و دیگر ابزار ناوبری در طراحی وب سایت باید با در نظر گرفتن اینکه کاربران به چه مواردی نیاز دارند طراحی شود . طراحی باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی بتواند در سایت حرکت کند .

چند رسانه ای: تصاویر متحرک ، فیلم و عکس و صدا می تواند به بازدیدکنندگان در درک بهتر موضوع کمک کند .

سازگاری: طراحی سایت باید به گونه ای انجام شود که در سیستم عامل های مختلف و مرورگرهای مختلف ، سایت به درستی دیده شود .

فناوری: پیشرفت در تکنولوژی به طراحان سایت آزادی های بیشتری می دهد . بسیاری از فناوری ها باعث بوجود آمدن طراحی سایت حرفه ای تر می شوند.

سلامت: افزایش مشارکت کاربران فعال و مشارکت، با اضافه کردن جعبه نظر و نظر سنجی در طراحی سایت ممکن می شود . در این حالت کاربران از بازدید کنندگان صرف ، به بازدیدکنندگانی فعال تبدیل می شوند و مدیر سایت می تواند با توجه به نظرات مشتریان و بازدیدکنندگان به پیشرفت کار خود کمک بسیاری نماید.

جمع بندی در مورد طراحی سایت

امروزه طراحی سایت یک کار حرفه ای است ، که باید توسط افراد متخصص انجام گردد . وب سایت هر کسب . کار ، نماینده آن کسب و کار در دنیای مجازی است و چه بسا وب سایت هایی که باعث بزرگ جلوه دادن کار می شوند و یا وب سایت هایی که کیفیت پایینی دارند و باعث کوچک جلوه داده شدن یک کسب و کار بزرگ می شوند .

ما به دقت کسب و کار شما را آنالیز کرده و سعی می کنیم وب سایتی متناسب با نیاز شما و با کیفیت بالا برای شما طراحی کنیم . ویژگی اصلی ما این است که ما پس از طراحی وب سایت شما را تنها نمی گذاریم و با ارائه راهکارهای مناسب ، سعی می کنیم به شما کمک کنیم تا از وب سایت خود درآمد زایی داشته و هزینه های خود را کاهش دهید.

وب سایت شما می تواند بزرگترین ابزار تبلیغاتی، عرضه خدمات و محصولات و معرفی شما به مشتریانتان باشد. ایجاد وب سایت متناسب با فعالیتهای شما می تواند مزایای زیادی برای شما در پی داشته باشد :

مشخصات کالا و خدمات شما به سهولت قابل دسترسی، مشاهده و جستجو خواهد بود و امکان ارزیابی و مقایسه نظرات مشتریان را در اختیار سایر کاربران سایت خود قرار داده اید. مطمئنا" نظرات سایر مشتریان برای آنان حائز اهمیت خواهد بود و آنها را برای خرید جنس خاصی از فروشگاه شما تشویق می کند.

هزینه راه اندازی یک وب سایت به مراتب پایین تر از ایجاد یک فروشگاه فیزیکی است. هزینه خرید یک فروشگاه واقعی حداقل ۱۰۰ میلیون تومان است در صورتیکه قیمت وب سایت از یک صدم مبلغ فوق هم کمتر می باشد.

نمایشگاه محصولات شما بر خلاف یک فروشگاه واقعی به صورت ۲۴ ساعته قابل دسترسی است، هزینه زمانی و مالی بسیار کمتری برای شما دارد، شما مالیات پرداخت نمی کنید و قبض آب و برق برای شما فرستاده نمی شود!

موتورهای جستجو در اینترنت به طور رایگان، اشخاصی که کالا یا خدمات مشابه خدمات شما را جستجو می کنند را به سایت شما راهنمایی می کنند.

بازدیدکنندگان و مشتریان شما، منحصر به یک منطقه یا شهر نخواهند بود.

مشتری برای دفعات بعدی بیشتر به فروشگاه آنلاین شما مراجعه می کند، چون فاصله مشتری تا آنجا فقط چند کلیک است و بر اساس طبقه بندی فروشگاه شما می تواند به راحتی جنس مناسب خود را انتخاب کند.

هزینه تبلیغات در اینترنت و معرفی وب سایت شما نسبت به سایر رسانه ها به مراتب ارزانتر می باشد. فراموش نکنید که هرگز قادر به ارائه کالا و خدمات خود به مردم نخواهید بود مگر اینکه حضور خود را اعلام و مدام آنرا یادآوری نمایید.

بسیاری از افراد بر این عقیده اند که محصولات و خدمات ما مشتریان خاص خود را دارد و یا نیازی به معرفی آن به تمام جهان نداریم. بسیار خب، شما کمی در مورد گسترش هر روزه اینترنت پرس و جو کنید و به بررسی تجارتهای نمونه و رقبای خود در اینترنت بپردازید. مطمئنا" تغییر عقیده خواهید داد! شرکتهایی در امر تجارت خود موفق هستند که در تلاش برای گسترش رقابت باشند. در گذشته تمام اهرمها در اختیار فروشنده بود حال آنکه امروزه اهرمهای کنترلی در دست مشتریان است، برای توسعه تجارت خود ناگزیر به توسعه روشهای سنتی مبتنی بر روشهای روز هستید.

اگر محصولی تولید می کنید که طیف وسیعی از نسل جوان از آن استفاده می کنند مثلا یک کتاب، کم کم وبلاگ ها و سایت هایی درباره محصول شما مطلب می نویسند و باعث معروف تر شدن آن می شوند بدون اینکه حتی روح شما هم خبر داشته باشد!

اظهار نظر در محیط شبکه برای همه آسان تر از گفتگوی تلفنی یا نوشتن نامه است. پس خیلی بیشتر با مشتریان خود در تماس خواهید بود.

تجارت الکترونیک در جهان یک موضوع کاملا جاافتاده است. اما در ایران بعلتهای گوناگون از جمله نبودن کارت های اعتباری این مورد هنوز برای مردم امری نا آشناست. ولی حداکثر تا دو سال آینده اوضاع در ایران، به نحو چشمگیری تغییر خواهد کرد. اما اگر بخواهید نقطه شروعتان آن روز باشد، دیگر به سختی به پای کسانی که امروز در حال فعالیت اند خواهید رسید. پس همین امروز برای برپایی سایت خود اقدام کنید.

به این نکته توجه کنید که شرکتهای رقیب نیز بیکار ننشسته اند و برخی در این راه از شما پیشی گرفته اند، پس با مطالعه و مشاوره در صدد ایجاد استراتژی خاصی برای بازاریابی و جذب مشتریان خود باشید، باید بتوانیم فعالیتهای خود را به گونه ای سامان دهیم که جلوتر از رقبای خود باشیم و بتوانیم سهم بیشتری از بازار را بدست آوریم

کلیدواژه ها:

طراحی سایت ، طراحی وب سایت

 

 

 
 
 
 
     
     
 
ارتباط با ما
 

تلفن : 32356435

همراه : 09190238500

آدرس: شیراز / سینما سعدی

ایمیل : info@signcompany.ir

 

 
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
         
Copyright © 2014, Sign Company Engineering Group, All Rights Reserved. Powered by Sign™
طراحی سایت : شرکت فنی مهندسی ساین